AKTUALNOŚCI

CO SIĘ DZIEJE…

Ostatki Surfcastingowe 2020 – pierwsze morskie zawody w formie hybrydowej

lis 19, 2020

W miniony weekend (14.11.2020) na plażach gminy Władysławowo odbyły się kolejne morskie zawody wędkarskie. Tym razem z uwagi na ograniczenia zawiązane z epidemią nie można było zorganizować tradycyjnej odprawy czy wręczania nagród. Zarząd Sportowego Klubu Wędkarstwa Morskiego Władek TEAM zdecydował że odprawa sędziowska wraz z otwarciem zawodów i losowaniem stanowisk odbędzie się w formie zdalnej on-line. Również zakończenie zawodów odbyło się w formie zdalnej a puchary i nagrody zostały wysłane uczestnikom pocztą. W zawodach wzięło udział 50 zawodników, w tym 1 niepełnosprawny (niewidomy Józef Florek z Redy)

Na zdalnej konferencji w piątek 13 listopada odbyło się losowanie stanowisk oraz omówienie regulaminu. Wcześniej w internecie ukazała się mapa z dokładną lokalizacją każdego stanowiska wędkarskiego. Po losowaniu zawodnik wiedział gdzie ma się udać dnia następnego dzięki czemu nie trzeba było się spotykać na plaży. Prowadzący Morską TV Michał Ceszke zwraca uwagę na życzliwość zawodników oraz rzadko spotykaną wśród rywalizujących w innych dyscyplinach wędkarskich pomoc tuż przed zwadami. Jak sam mówi: „Nie zdążyłem zorganizować sobie odpowiedniej przynęty i poprosiłem na profilu społecznościowym by jak ktoś ma za dużo to by się podzielił…” W dniu zawodów został wręcz zasypany świeżymi przynętami od zawodników i sympatyków Morskiej Telewizji!

Zawody trwały od godziny 16:00 – do 21:00. Zawodnicy mogli być już na plaży od 14:30 gdyż od 14 sędzia główny wraz z pomocniczym jeździli po plaży rozstawiali numerki oznaczające dane stanowiska wędkarskie. Podczas trwania tury zawodnicy nie przemieszczali się między stanowiskami i skupili się na rywalizacji. Jedynymi osobami które przemieszczały się byli sędziowie poruszający się quadem. Po skończonej turze każdy z zawodników udał się do swojego samochodu.

Na uwagę zasługuje fakt iż zawodnicy potrafili się dostosować do obostrzeń i nie przemieszczali się pomiędzy stanowiskami oraz nie gromadzili się. Dzięki temu mamy pewność, że jeśli sytuacja nadal będzie niesprzyjająca i nie będziemy mogli zorganizować zawodów tradycyjnych z odprawą itp to damy radę spotkać się na plaży i rywalizować na tych hybrydowych zasadach. Na poniższym filmie jako pierwszy został pokazany Józek Florek – zwycięzca zawodów.

W niedzielę o 20:00 na kanale MorskaTV odbyło się wirtualne ale uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych oraz losowanie kilkudziesięciu nagród dla uczestników zawodów. Zarówno nagrody jak i puchary i wyróżnienia zostały zawodnikom wysłane pocztą. Jak stwierdził w wywiadzie prezes Władek TEAM Maciej Kamiński: ” Zawody zostały przeprowadzone wzorcowo – połączenie naszej Morskiej Telewizji oraz zdyscyplinowanych zawodników, skutkowało tym, że w tym trudnym czasie mogliśmy przeprowadzić tak duże zawody na tak wysokim i nieodbiegającym od poprzednich edycji poziomie”.

Zawody wygrał niewidomy kolega Józef Florek z Redy, który wraz ze swoim przyjacielem odebrał puchar osobiście w siedzibie naszej TV. To już nie pierwsze wygrane zawody naszego klubowego kolegi. Tym razem udało mu się złowić 6 dużych fląder, które dały mu pierwsze miejsce. Mamy tu też wyraźny przykład że dobro wraca – jego przyjaciel i przewodnik Piotr Kaźmierski, który przywiózł Józka na plażę oraz opłacił mu startowe na zawody – zajął drugie miejsce łowiąc 5 dużych fląder.

—————–

Kontakt właścicielem praw autorskich: 504-800-800 Michał Ceszke michal@morskatv.pl