AKTUALNOŚCI

CO SIĘ DZIEJE…

Morska Edukacja Pluszakowa 2021

kwi 1, 2021

Od kilku lat wraz z kolegą Jarkiem Rusakiem prowadziłem w szkołach prelekcje o tematyce morskiej (pracuję w szkole, jestem wychowawcą w technikum). Spotkania były adresowane do młodzieży i miały na celu zainteresować je florą i fauną MORZA BAŁTYCKIEGO oraz zwrócić uwagę na ekologię i racjonalne gospodarowanie zasobami (ze szczególnym uwzględnieniem ryb żyjących w Bałtyku). Ponieważ od ponad roku mamy perturbacje związane z covid19 zdecydowałem się zmienić nieco naszą akcję i skierować ją również do nieco młodszych dzieci.

Cel akcji
Zorganizowanie mini pogadanek na tematy związane z rybami bytującymi w morzach i oceanach oraz przekazanie młodzieży materiałów informacyjnych, maskotek w formie ryb itp…

Odbiorcy
Uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz
dzieci pokrzywdzone przez los
np. przebywające w domach dziecka lub na oddziałach szpitalnych…

Na DEBATACH na żywo (każda niedziela o 20:00 kanał MorskaTV na YouTube), w trybie on-line można zobaczyć jak maskotki spadają z sufitu. Widzowie odpowiadają na pytania oraz wykonują inne czynności (jeśli wykonają je prawidłowo – spada odpowiednia ilość maskotek). Dodatkowo jeśli widz zdecyduje się przekazać w formie darowizny kwotę 25 zł – spada dodatkowa maskotka…

Oczywiście staramy się by wszystko było jak najbardziej transparentne – dlatego też standardowo powstanie cykl filmów dokumentujących przekazywanie pluszaków oraz innych prezentów dzieciom. Staram się też dokumentować wszystko na naszym profilu na Facebook – https://www.facebook.com/morskatv (tam znajdą Państwo aktualnie prowadzone akcje i prelekcje).

Ten trudny czas pandemii czyni każde tego typu działanie jeszcze bardziej potrzebne i znaczące. Dlatego tym bardziej dziękuję za wsparcie tej akcji wszystkim wędkarzom oraz poniższym firmom:

Port lotniczy w Gdańsku: https://www.airport.gdansk.pl/
Producent pluszowych ryb: https://www.gaby.com.pl/
Producent przynęt wędkarskich: https://www.liwi.pl
Sportowy Klub Wędkarstwa Morskiego Władek TEAM www.klub.wladek.pl

Przykładowy film z wcześniejszych akcji w szkole…